Nápověda - FOTOP Štefan Kováč

Přejít na obsah

Nápověda

TISK FOTOGRAFIÍ
- Zhotovte si Vaše fotografie ve čtyřech krocích (pro fotografie objednané přes on-line fotosběrnu)

- KROK 1 - registrace, první přihlášení, zapomenuté heslo
         Obr. 1                       Obr. 2
1a - Vstup do fotosběrny (viz obr. níže)
- Před prvním příhlášením do fotosběrny (obr. 1), je vhodné provést registraci (obr. 2) (odpadne Vám povinnost po každé vyplňovat Vaše údaje nutné pro zpracování fotografíí (jméno, příjmení, místo vyzvednutí atd.) a získáte možnost zakázku dokončit např. až druhý den. Je tedy možné zakázku nechat rozpracovanou a dokončit ji později po opětovném přihlášení. Po provedení registrace obdržíte na Vaši mailovou adresu (uživatelské jméno) potvrzení o provedení registrace.

          Obr. 3                       Obr. 4
1b - Zhotovení fotografií lze objednat rovněž i bez registrace. Tzn. před posláním fotografií je nutné zadat osobní údaje (obr. 3). Zároveň je však nutné zakázku dokončit.
- Pokud jste již ve fotosběrně registrováni, stačí se pouze přihlásit (obr. 4) vyplněním přihlašovacího jména a hesla, které jste si zvolili při registraci.

          Obr. 5                       Obr. 6
1c - Pokud se Vám stane, že zapomenete svoje heslo, klikněte na tlačítko zapomenuté heslo (obr. 5), vyplňte mail, kam Vám bude nové heslo zasláno.

1d - Jako registrovaný zákazník rovněž můžete kdykoliv změnit svoje osobní nastavení změna údajů (obr. 6). Změnit můžete heslo, adresu, místo kam Vám budou fotografie doručovány, resp. místo, kde si budete fotografie vyzvedávat. Provedené změny je nutné uložit, aby byly zapamatovány pro další přihlášení.
- KROK 2 - vkládání fotografií
          Obr. 7                       Obr. 8
2a - Po úspěšné registraci (vyplnění všech osobních údajů) a následném přihlášení můžete přejít k zaslání fotografií k tisku do fotosběrny. Nejdříve provedete nahrání fotografií - NahrajFotky, vyberete umístění Vašich fotografií ve Vašem počítači (obr. 8) a potvrdíte. Fotografie se nahrávají do počítače - počáteční formát je nastaven na 10x15MAT Fill a 1ks. O průběhu nahrávání fotografií jste informování barevným posuvníkem pod fotografií (obr. 9). Po dokončení nahrávání je zobrazeno hlášení (obr. 10).!!! POZOR !!! Je nutné počkat na dokončení nahrávání viz obr. 10 !!!
          Obr. 9                       Obr. 10
- KROK 3 - změna parametrů zakázky
          Obr. 11                       Obr. 12
3a - Po úspěšném nahrání fotografií na server můžete ještě dodatečně změnit parametry zakázky (počty, rozměr, povrch, ožez, barevné provedení fotografií). Změny lze provést buď skupinově (pro vybrané nebo pro všechny fotografie) nebo pro jednotlivé fotografie zvlášť.

3b - Individuální změna - obr.11 - pod každou fotografií lze rozbalit rozbalovací pole a v něm změnit vlastnosti pro danou fotografii, resp. přepsat požadovaný počet fotografií.

3c - Skupinová změna - obr. 12 - pomocí zaškrtávacího políčka máte možnost označit jen některé fotografie, kterých se bude změna týkat. Pokud si přejete označit všechny fotografie (resp. odznačit) - použijte označit/odznačit všechny fotografie a následně prověďte změnu požadovaných parametrů a zadejte potvrdit změniy pro vybané fotografie.
- KROK 4 - dokončení zakázky
            Obr. 13                       Obr. 14
4a - Na závěr už jen zbývá odeslat fotografie ke zpracování. Talčítkem vytvoř objednávku dojde k uzavření zakázky a odeslání fotografií ke zpracování. Před odesláním bude nutné odeslání ještě jednou potvrdit viz obr. 13. Práci s fotosběrnou ukončíte odhlášením obr. 14. 
Návrat na obsah